Ndërron jetë ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe

Ndërron jetë ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe

NULL NULL
2 muaj më parë

Ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 Artemije Radosavljeviq, ish-peshkop në Kishën ortodokse serbe.

Tanjug shkruan se Artemije ka vdekur në spitalin e Valjevo. Ai ishte edhe ish-peshkop në dioqezën e Rashkës në Prizren.

Artemije ishte larguar nga pozita peshkopit të Kishës ortdokse serbe në vitin 2010 për shkak të keqmenaxhimit financiar dhe shpërdorim të pozitës, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.