Ndërron jetë ish-kancelari gjerman, Helmut Schmidt - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndërron jetë ish-kancelari gjerman, Helmut Schmidt

NULL NULL
10/11/2015

Ish-kancelari i gjerman, Helmut Schmidt, ka vdekur në moshën 96-vjeçare, u bë e ditur nga zyra e tij.

Ai ka qenë kancelar i Gjermanisë Perëndimore dhe ka udhëhequr vendin për tetë vjet në kulmin e Luftës së Ftohtë, transmeton Klan Kosova.

Schmidt kishte marrë trajtim në shtëpi pasi pësoi një rënie “dramatike” në shëndet para se të vdiste. Ai ka shërbyer nga viti 1974 deri më 1982.