Ndërron jetë inxhinieri shqiptar nga COVID-19

Ndërron jetë inxhinieri shqiptar nga COVID-19

2 muaj më parë

Koronavirusi i ka marr jetën inxhinierit shqiptar të pyjeve, Ferdin Liçaj.

Lajmin e ka bërë të ditur një mik i tij me anë të një postimi në Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Te nderuar miq, sot u nda nga jeta njeriu im i dashur, Ferdin Liçaj. Ai nuk mundi t’i mbijetojë virusit të tmerrshëm që e preku përpara disa ditësh. Lajmi i largimit të tij nga kjo jetë më ka shokuar dhe më ka shkaktuar një boshllëk të madh shpirtëror”.

“Ferdini ishte model i njeriut, i ditur, i edukuar, i dashur dhe tepër njerëzor. Ai ishte një ekspert i talentuar dhe me aftësi të rralla në fushën e mjedisit dhe të pyjeve”, ka shkruar mes tjerash ai.