Ndërpritet seanca, s’ka kuorum - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndërpritet seanca, s’ka kuorum

NULL NULL
23/09/2022

Seanca e sotme parlamentare është ndërprerë për shkak të kuorumit.

Ndërsa po votohej për shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.08/L-147 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr.04-131 për Skemat Pensionale të Financuara nga Shteti, u konstatua se nuk kishte numër të mjaftueshëm të deputetëve.

“Shihemi javën e ardhshme”, tha kryetari i kuvendit Glauk Konjufca, njofton Klankosova.tv.