Ndërkombëtarët ia ngrehin veshin Jankullovskës dhe Mijallkovit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndërkombëtarët ia ngrehin veshin Jankullovskës dhe Mijallkovit

NULL NULL
12/05/2015
Ndërkombëtarët kanë ftuar në një takim Ministren Jankullovska dhe shefin e DSK-së. Atyre iu është thënë se nuk duhet të organizojnë protesta me 17 maj.

Ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankullovska dhe Mijallkov, shefi i DSK-së, janë thirrur mbrëmë në një prej ambasadave të shteteve të huaja në Shkup, dhe qartë iu është thënë se nuk duhet të organizojnë kontra-protestë më 17 maj kur është planifikuar protesta e opozitës.

Sygjerimi i ndërkombëtarëve ka qenë që në asnjë mënyrë mos të tentohet të organizohet ndonjë protestë tjetër pasi që mund të shkaktojë dhunë.

Ata i kanë thënë troç Jankullovskës dhe Mijallkovit që t’i dëgjojnë edhe një herë mirë deklaratat e ambasadorëve të SHBA-ve, Francës, Italisë, Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Bashkimkit Evropian.