Ndalohet peshkimi në liqenin "Mirusha" - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndalohet peshkimi në liqenin “Mirusha”

NULL NULL
12/05/2015

Ndalohet peshkimi në liqenin “Mirusha”, deri me datën 1  qershor.

Kështu bëhet e ditur nga ueb-faqja zyrtare e komunës së Malishevës përmes një njoftimi nga shoqata e Peshkatarëve “Sykuqi” nga Malisheva.

Shoqata njofton të gjithë peshkatarët sportiv dhe opinionin, se ndalimi i peshkimit në liqenin “Mirusha” bëhet me qëllim që të mbrohen peshqit gjatë procesit të shumimit.