Ndalohet gjilanasi që dyshohet se keqpërdori detyrën zyrtare - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndalohet gjilanasi që dyshohet se keqpërdori detyrën zyrtare

NULL NULL
2 months më parë

Prokuroria Themelore në Gjilan njofton se së bashku me policinë, pas zhvillimit të hetimeve disamujore ka ndaluar për 48 orë te dyshuarin I.R nga fshati Verbicë e Zhegovcit nga komuna e Gjilanit, i cili si person zyrtar i Shërbimit të Gjendjes Civile në fshatin Bresalc dhe Verbicë e Zhegovcit dyshohet se ka regjistruar disa persona të ndryshëm ne Komunën e Novobërdës, të cilët pastaj kanë përfituar pensione bazë.