Ndalohet autobusi i linjës Gjermani-Kosovë në Merdare, kapet mbi gjysmë kilogrami kokainë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndalohet autobusi i linjës Gjermani-Kosovë në Merdare, kapet mbi gjysmë kilogrami kokainë

NULL NULL
03.12.2021 12:20

Oficerët doganorë gjatë kontrollit të një autobusi të linjave ndërkombëtare kanë gjetur dhe konfiskuar 571 gramë substancë të dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Oficerët kanë ndaluar në Merdare autobusin e linjës Gjermani-Kosovë gjatë hyrjes në Kosovë, pas kontrolleve fillestare të rregullt, në një valixhe krahu kanë gjetur një sasi rreth 15 gramë substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë.

Pas kontrollave shtesë të valixheve dhe autobusit, janë gjetur edhe 20 paketime me sasi rreth 571 gramë narkotikë të llojit kokainë. Rasti është dorëzuar tek policia për hetime të mëtejme, transmeton Klankosova.tv.

No description available.