NBA: Mavericks triumfon në mënyrë dramatike kundër LA Lakers - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

NBA: Mavericks triumfon në mënyrë dramatike kundër LA Lakers

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 13.01.2023 08:02

Dallas Mavericks ka triumfuar në mënyrë dramatike përballë Los Angeles Lakers në “Crypto.com Arena”, me rezultat final 119-115.

Ky ballafaqim shkoi në vazhdime pasi për katër çerek shifrat ishin të barabarta, 101-101.

Për fitoren e 24-të sezonale të Dallasit më mëritori edhe kësaj radhe ishte fenomeni Luka Doncic i cili i arriti shifrat magjike triple-double, 35 pikë, 14 kërcime dhe 13 asistime.

Në anën tjetër, tek “Engjëjt” u dalluan Russell Westbrook me 28 pikë dhe LeBron James me double-double prej 24 pikëve e 16 kërcimeve.

Përveq kësaj ndeshje në mengjesin e së premtes u zhvilluan edhe pesë takime tjera interesante në NBA.

Brooklyn Nets 98-109 Boston Celtics

Miami Heat 108-102 Miwaukee Bucks

Philadelphia 76ers 114-133 Oklahoma City Thunder

Toronto Raptos 124-114 Charlotte Hornets

Portland Trail Blazers 113-119 Cleveland Cavaliers