Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Navalny vdiq nga një mpiksje gjaku, thotë Ukraina

NULL NULL
25.02.2024 18:51
Alexei Navalny
Alexei Navalny

Shefi i inteligjencës të Ukrainës,  Kyrylo Budanov thotë se është “pak a shumë e konfirmuar” se Alexei Navalny vdiq nga shkaqe natyrore – veçanërisht një mpiksje gjaku.

Ky shkak i vdekjes është raportuar më parë nga mediat e kontrolluara nga shteti rus, shkruan SkyNews, transmeton Klankosova.tv.

Duke folur në margjinat e forumit të vitit 2024 të së dielës në Kiev, Budanov thuhet se ishte dakord me këtë vlerësim.

“Unë mund t’ju zhgënjej, por ajo që dimë është se ai me të vërtetë vdiq nga një mpiksje gjaku”, tha ai, sipas transmetuesit ukrainas Hromadske.

“Dhe kjo është pak a shumë e konfirmuar”.

Shumë kanë fajësuar presidentin rus, Vladimir Putin për vdekjen e liderit të opozitës në një koloni penale të Arktikut, me thirrjet në rritje për një hetim të pavarur.

Gjatë një konference për shtyp më herët sot, Volodymyr Zelenskyy vazhdoi të shprehë të njëjtën ndjenjë, duke thënë se Navalny ishte “vrarë”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.