Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Navalny kërkon sanksione sistematike kundër oligarkëve rusë

NULL NULL
17.08.2022 00:27

Kritiku i burgosur i Moskës Alexei Navalny ka bërë thirrje për masa ndëshkuese sistematike kundër oligarkëve rusë që mbështesin presidentin rus Putin dhe operacionin e tij ushtarak në Ukrainë.

Në një postim të gjatë në mediat sociale, ai tha se sanksionet perëndimore nga Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian ose Mbretëria e Bashkuar kanë synuar vetëm 46 nga lista e Forbes me 200 njerëzit më të pasur të Rusisë, përcjell Klankosova.tv

“Kjo nuk më tingëllon shumë si një luftë e gjithanshme kundër oligarkëve të Putinit,” tha Navalny.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.