NASA me video 4K në Youtube - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

NASA me video 4K në Youtube

NULL NULL
14/06/2015
Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA, ka ngarkuar në Youtube, videon e saj të parë në rezolucion 4K.

Në Youtube Nasa ka postuar një pamje të hapsirës të regjistruar në kualitet 4K dhe me 60 pamje në sekondë. Agjencia mendon se kjo do tu ndihmoj shkencëtarëve për të siguruar informacione të reja për hapësirën.

Kjo teknologji lejon gjithashtu të filmohen ngjarjet më të rëndësisshme që mund të shihen në një kualitet të mrekullueshëm.

Videoja është e ngarkuar në kanalin ReelNASA.