Napoli e mposht Fiorentinën me rezultat 6:0 (VIDEO)

Napoli e mposht Fiorentinën me rezultat 6:0 (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

Ka përfunduar takimi ndërmjet Napolit dhe Fiorentinës, duel ky në kuadër të xhiros së 18-të në Serie A.

Napoli me rezultatin 6:0 triumfoi ndaj Fiorentinës.

Insigne me dy gola, Demme, Lozana, dhe Zielinski, ishin autorët e fitorës së napolitanëve përball ekipit “viola”.

Pjesë e këtij takim ishte edhe Rrahmani si zëvendësues për më shumë se 10 minuta.

Aktualisht Napoli zë vendin e tretë në tabelën e Serie A me plotë 34 pikë të grumbulluara.