21:15, 14 Prill 2018

Muzikantja e famshme nga Austria, Magda Amara, performoi në kryeqytet në kuadër të Chopin Piano Fest Prishtina.

Ekzekutimin e saj në piano e shijuan dhe më pas e duartrokitën gjatë artdashësit e plotë të pranishëm në sallë.

Në këtë festival ajo është e pranishme së bashku me kolegun e saj Stefan Vladar, i cili është një nga personalitetet më të shquara të muzikës në Austri.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni një pjesë nga kjo ngjarje:

Muzikantja e famshme, Magda Amara, performon në Prishtinë

Muzikantja e famshme, Magda Amara, performon në Prishtinë

Gepostet von Klan Kosova am Samstag, 14. April 2018

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë