Muzeu pret të verbrit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Muzeu pret të verbrit (VIDEO)

NULL NULL
10/11/2015

Gërmimin e provon për herë të parë.Eksponatin të cilin e gjen përmes prekjes mundohet ta gjejë çfarë është.

Ndërkaq më pas Driton Obërtinca dëgjon edhe historikun e enëve që gjeti.

Këtë eksperiencë që provoi për herë të parë në jetën e tij ia mundësoi Muzeu i Kosovës,njofton Klan Kosova.

E si ky, edhe shumë të verbër të tjerë gjatë gjithë muajit do të njoftohen me Muzeun e Kosovës dhe gjithçka çka është e ekspozuar në të.Përmes imazheve mësojnë fillimisht për objektin.

 Në këtë formë njoftohen edhe me hyjneshën në fron. Fillimisht në letër e më pas edhe si skulpturë.

Kronikë nga Fillojetë Konjuhi.