Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mustafa përkujton Rugovën me rastin e shënimit të 75 vjetorit të lindjes

NULL NULL
02.12.2019 08:16

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot Presidentin Historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të lindjes.

Mustafa ka thënë se Presidenti Rugova padyshim është arkitekt i shtetit të pavarur dhe sovran të Kosovës, transmeton Klan Kosova.

“Presidenti Ibrahim Rugova është vizionari i Republikës të Kosovës që e udhëhoqi popullin e saj drejt lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, duke e bërë të mundshëm realizimin e aspiratave tona shekullore. Ai me diplomacinë e tij fitoi përkrahjen e botës demokratike dhe ndërtoi shumë miqësi në politikën ndërkombëtare”.

“Lidhja Demokratike e Kosovës, me përkushtim do të vazhdojë ta mbrojë shtetësinë e Kosovës, partneritetin me SHBA-të dhe shtetet e BE-së, rrugë të cilën e ka trashëguar nga Presidenti Rugova”.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.