Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mustafa: Ligji për Specialen, së shpejti

NULL NULL
16.06.2015 17:04

Kryeministri i vendit,  Isa Mustafa ka deklaruar të martën se votimi i draftligjit që hap rrugën për themelimin e Gjykatës Speciale është çështje ditësh.

Mustafa ka shtuar se duhet të jenë të sigurt që kjo gjykatë të marrë votat e mjaftushme në Kuvendin e Kosovës.

Sipas tij nuk ka asnjë arsye që çështja e Speciales të zgjatet me javë.

Shefi i qeverisë kosovare ka bërë me dije poashtu  se tashmë është punuar edhe ligji mbi dhomat e veçanta i cili është hartuar në Bruksel.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.