Mustafa: Kosova s`guxon të jetë faktor destabiliteti - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mustafa: Kosova s`guxon të jetë faktor destabiliteti

NULL NULL
20/05/2015

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka thënë se stabiliteti në Maqedoni është shumë i rëndësisshëm për Kosovën dhe gjithë rajonin.

Mustafa ka shtuar se Kosova nuk guxon të jetë faktor destabiliteti dhe se do të vazhdojë të mbajë stabilitetin ashtu siç ka bërë deri më tani, transmeton Klan Kosova.

Kreu i ekzekutivit këto komente i bëri gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë./Klan Kosova.