Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mustafa e Vuçiq në darkë me Mogherinin (VIDEO)

NULL NULL
13.10.2015 21:05

Ka filluar takimi joformal i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa bashkë me kryeministrin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe shefen e diplomacisë europaiane, Federica Mogherini, në Bruksel, njofton Klan Kosova.

Sipas paralajmërimeve nga Brukseli, temë diskutimi në darkën e punës do të jetë progresi i deritanishëm në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës dhe hapat e ardhshëm në implementimin e Marrëveshjeve të Brukselit.

Takimi po mbahet me ftesë të Mogherini e cila u bëri thirrje të premten Mustafës e Vuçiqit, për një darkë pune.

klankosova.tv

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.