Mustafa dhe Vuçiq në Bruksel, më 23 qershor

Mustafa dhe Vuçiq në Bruksel, më 23 qershor

NULL NULL
6 years më parë

Dialogu politik mes Prishtinës dhe Beogradit do të duhej të vazhdonte me 23 qershor, atëherë , kur në Bruksel duhet të zhvillohet një takim mes  kryeministrit të Kosovës,  Isa Mustafa dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq

Siç raporton Danas duke iu referuar burimeve të saj jozyrtare, Prishtina dhe Beogradi tashmë kanë ranë dakord për bisedimet teknike sa i përket telekomunikacionit dhe energjetikës, transmeton Klan Kosova

Ndërkohë, në qarqet diplomatike spekulohet se palët e përfshira në dialog tashmë janë marrë vesh  që Kosova të ketë një kod të veçantë telefonik ndërkombëtar.

Poashtu Danas raporton se para zhvillimit të  takimit mes  shefave të dy qeverive pritet të ketë përparime edhe rreth asociacionit të komunave serbe në Kosovë.