Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Musliu: Sot në Kuvend votohet sikur me qenë në Kore (VIDEO)

NULL NULL
07.03.2023 21:49

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, pati kritika për qeverinë për mungesën e aparaturës që regjistron votat e deputetëve gjatë seancave.

Musliu tha se në Kuvendin e Kosovës sot votohet sikur në Kore. Sipas saj, me votim me dorë, kryeministri tenton t’i shantazhojë deputetët.

“Një kryeministër që për 2 vjet në asnjë seancë nuk ëhstë marrë asnjë vendim me aparaturë të kuvendit, ne sot në shekullin 21 votojmë si me qenë në Kore, nuk kemi aparaturë ku regjistrohet vota, qysh ka ndodhur rëndom në të kaluarën në kuvend. Ai sot i nxjerr ato lista, ti ke votuar kështu, ti kështu, ,mendon se duke ia lexuar emrat deputetëve i frikëson ata që të mos jenë të zëshëm e aktivë në kuvend, unë mendoj se ky është shantazh ndaj deputetëve”, ka thënë Musliu në Rubikon.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.