Musliu-Shoshi: Ditë e veçantë për Kosovën në KiE - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Musliu-Shoshi: Ditë e veçantë për Kosovën në KiE

NULL NULL
24.04.2023 11:20

Në agjendën e sotme të Komitetit të Ministrave sot, pritet të shqyrtohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu- Shoshi tani aktualisht është në KiE dhe thotë se do të jetë një ditë e veçantë për Kosovën, përcjell Klankosova.tv.

“Ditë e veçantë për Kosovën. Një hap më afër Evropës”, ka shkruar Musliu- Shoshi.

Ndryshe, Kosova ka aplikuar për anëtarësim në KiE më 12 maj të vitit 2022.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO