Mungesa e kalciumit sjell çrregullime mendore - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mungesa e kalciumit sjell çrregullime mendore

NULL NULL
08/08/2015

Kalciumi është një mineral thelbësor që bënë kockat të forta.

Ai gjithashtu parandalon një gamë të çrregullimeve të kockave, duke përfshirë, osteoporozën, densitetin e ulët të kockave, dhe ndihmon kockat e brishta.

Mungesa e kalciumit nuk ndikon vetëm tek kockat, ajo gjithashtu mund të çojë në çrregullime mendore dhe të sjelljes, përcjellë Klan Kosova.

Andaj nëse keni pagjumësi, keni mundime, dhe zorrë të trazuara në organizmin tuaj atëhërë ju këshillojmë të konsumoni ushqime që kanë përmbajtje të kalciumit.