MSH: Mbi 4 mijë e 200 mantelbardhë janë vaksinuar

MSH: Mbi 4 mijë e 200 mantelbardhë janë vaksinuar

NULL NULL
4 days më parë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se deri të mërkurën mbi 4 mijë e 200 nëpunës të institucioneve shëndetësore kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19.

MSH bën me dije se nga dita e sotme procesi është shtrirë edhe te grupet e tjera prioritare sipas Planit Shtetëror të Vaksinimit kundër COVID-19, përfshirë këtu të moshuarit dhe personat e vendosur në shtëpitë e kujdesit për të moshuar.

“Ekipi menaxhues i procesit të vaksinimit në Prishtinë, përkrahur nga Komiteti për vaksinim kundër COVID-19, bashkë edhe me ekipet e njësive të vaksinimit anekënd Kosovës, vullnetarët, dhe kontribues të tjerë janë përfshirë në administrimin e këtij procesi shumë të rëndësishëm në luftën e përbashkët kundër COVID-19”, njofton kjo ministry, transmeton Klan Kosova.