Mrika Nikqi e para në 7 maje të botës (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mrika Nikqi e para në 7 maje të botës (VIDEO)

NULL NULL
15/08/2019

Emrin e Kosovës e ngriti lartë një vajzë, dhe atë vetëm 17 vjeçare.

Alpinistja Mrika Nikqi u bë sot e para që ngjitet në 7 majat më të larta të 7 kontinenteve, pa i mbushur të 18-at, njofton Klan Kosova.

Kronikë nga Rilind Matoshi.

klankosova.tv