Mrekullitë nga arra e kokosit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mrekullitë nga arra e kokosit

NULL NULL
21/05/2015

Arra e Kokosit ka filluar të aplikohet më shpesh dhe nga mjekësia moderne pasi ka pranuar mrekullitë që bën ajo në trupin e njeriut.
Poshtë po përshkruajmë disa nga avantazhet e arrës së Kokosit që pse jo dhe në tregjet tona nuk është shumë e shtrenjtë ndaj përdoreni në vend që të pini një kafe.

Vret Viruset që shkaktojne grip, herpes, hepatitit C, Sars, Side, Fruth etj.
Vret mikrobet që shkaktojne ulcera, acarime fyti, acarime në rrugët urinare, sëmundje te, mishit të dhembeve dhe kavitete, pneumoni, gonorrene etj.
Jep shumë energji dhe vitalitet edhe tek sportistët.
Përmirëson tretjen dhe ndihmon trupin të përvetesojë Vitmaina e aminoacide apo mineralet e ushqimeve te tjera.
Përmirëson sekretimin e Insulines dhe funksinimin e glukozës në gjak.
Çliron stresin ne pankreas dhe ne sistemin e enzimave ne tërë trupin.
Pakson rrezikun e diabetit.
Përmireson përvetësimin e kalciumit dhe magnezit dhe ndihmon për dhëmbë dhe kocka më të forta.
Nidhmon në parandalimin e osteoporozës.
Ndihmon në parandalimin e kolitit dhe ulçerës së stomakut.
Ndihmon për një tretje më të mirë e shton metabolizmin.
Qetëson acarimet e dhimbjet në raste hemorroidesh.
Redukton acarimet e skuqjet e lëkruës.
Ndihmon dhe në forcimin e përmirësimin e indeve të lëkurës.
Forcon sistemin imunitar.
Nidhmon trupin të mbrohet nga kacerat e, gjirit, kollones dhe kancera të tjerë.
Permirëson kolesterolin dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Mbron arteriet e zemrës nga atherosclerosis në këtë mënyrë e mbron zemrën nga sëmundjet.
Mbron dhëmbët nga dekompozimi (karjesi, degradim).
Funksionon si antioksidant i fuqishem.
Mbron organizmin nga radiklalet e lira te cilat shkaktojnë plakje dhe degradim te organizmit ne pergjithësi.
E mbron trupin nga lodhja dhe këputja (jep vazhdimisht energji dhe të mban në formë) .