Mposhtet Lazio, tash lufton për Champions League

Mposhtet Lazio, tash lufton për Champions League

NULL NULL
2 months më parë

Në kuadër të javës 35 të Serie A është zhvilluar ndeshja mes Lazios dhe Fiorentinën.

Në këtë ndeshje Fiorentia fitoi me rezultat 2:0 pas dy golave të Dusan Vlahoviq, transmeton Klan Kosova.

Kjo ndeshje i’a përkeqëson gjendjen Lazios, e cila tash duhet të luftojë për një vend në Champions League.

Lazio tani është në vendin e gjashtë me pesë pikë diferencë nga vendi i katërt që e dërgon direkt në grupet e Uefa Champions Leagues.