Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

MPB jep detaje për lëndimin e policit dhe për sulmet ndaj veturave policore në Zveçan

NULL NULL
31.05.2023 20:48
MPB

Ministria e Punëve të Brendshme ka thënë se sot dy herë radhazi në Zveçan nga grupe të maskuara kriminale janë sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se në të dyja rastet, nga të cilat janë dëmtuar dy automjete policore dhe është lënduar një pjesëtar i policisë, nuk ka pasur asnjë provokim paraprak.

“Përkundrazi, ka vigjilencë të shtuar të Policisë për të qetësuar situatën dhe për të parandaluar çdo eskalim të mundshëm. Sulmet e tilla janë të papranueshme”.

“Këto grupe huliganësh po vijojnë të dëshmojnë se janë të orkestruara dhe të dirigjuara nga Beogradi që të destabilizojnë vendin tonë. Sulmet e tyre po rrezikojnë jetën e zyrtarëve policorë, pjesëtarëve të KFOR, gazetarëve dhe të gjithë qytetarëve në veri të vendit”, thuhet në reagim.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.