Mourinho kërkon ribashkim me Ibrën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mourinho kërkon ribashkim me Ibrën

NULL NULL
20/05/2015
Sipas medieve në Angli, Jose Mourinho kërkon ta sjellë në Chelsea Zlatan Ibrahimovic-in. Me suedezin kishin bashkëpunuar edhe te Interi.

Jose Mourinho kërkon që të ribashkohet me Zlatan Ibrahimovic.

Këto janë thashethemet e fundit që mediat britanike kanë shpalosur për dyshen që dikur bashkëpunuan te Inter.

Një konfirmim i rëndësishëm për këtë gjë ishte edhe fakti që suedezi nuk mori pjesë në festën e skuadrës së tij për titullin kampion.

Edhe pse është në një moshë jo shumë re, Ibra mbetet një nga sulmuesit më të mirë në botë dhe trajneri portugez nuk kërkon të humbasë mundësinë për ta pasur në skuadrën e tij.

Gjithsesi, nuk do të jetë një operacion aspak i lehtë.