Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mourinho i mërzitur fort nga humbja, s’e merr me vete medaljen (FOTO)

NULL NULL
01.06.2023 08:06
Jose Mourinho medalja

Sevilla për herën e shtatë është fituese e Europa League.

Klubi spanjoll e mposhti në finale Romën pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt përfundoi me rezultat 1:1, derisa në penallti më e saktë ishte skuadra e Julen Lopetegui, që qëlloi saktë katër herë, derisa ajo e Jose Mourinhos vetëm një herë.

E duket se humbja e mërziti goxha fort Mourinhon, i cili bëri një gjest të papapritur.

Portugezi s’e mori fare me vete medaljen.

Ai e hodhi atë në drejtim të tifozëve.

Pamjet e këtij e veprimi të “Special One” u bënë virale kudo në internet.

Roma ishte e para që kaloi në epërsi, me golin e Paolo Dybala, i cili realizoi në minutin e 35-të.

Por, romakët këtë epërsi arritën ta mbajnë vetëm deri në minutin e 55-të, kur Gianluca Mancini, shënoi autogol për t’ua dhënë barazimin skuadrës kundërshtare.

Medalja tifozi Mourinho, Photo Credits: Daily Mail

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.