Motoçikleta Triumf 250cc, viti 1952, pjesë e familjes Xhejlani nga Prizreni (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Motoçikleta Triumf 250cc, viti 1952, pjesë e familjes Xhejlani nga Prizreni (VIDEO)

NULL NULL
25.01.2023 14:50

Motoçikleta erdhi në Kosovë në vitin 1958.

Ajo u soll nga Gjermania kur Salim Xhejlani ishte vetëm 6 vjeç.

“Triumf”e vitit 1952, solli shumë nostalgji për familjen Xhejlani përderisa shpjegoi për historinë e tij me këtë mjet.

Oldtimer Club Prizreni më datë 26 janar, do të organizojnë një forum rajonal rreth vlerësimit të veturave të vjetra.

“Në kuadër të forumit rajonal, ne kemi vendosur të krijojmë dhe një degë tjetër, atë të motoçikletave të vjetra. Me këtë ide, synojmë që të kemi dhe motoçikleta dhe jo vetëm vetura të vjetra përgjatë vlerësimit”, tha Oreshka drejtues i Old Timer Club Prizreni.

Për më shumë, ndiqeni videon më poshtë: