Moto GP rikthehet me zhurmën, Çmimi i Madh i Gjermanisë ekskluzivisht në Artmotion - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moto GP rikthehet me zhurmën, Çmimi i Madh i Gjermanisë ekskluzivisht në Artmotion

NULL NULL
nga Engjëll Bërbatovci 19/06/2021

E SHTUNË

12:35               KUALIFIKIMET MOTO 3, MOTO 2 DHE MOTO GP       ART SPORT 1

E DIEL

11:00                GARA MOTO 3, MOTO 2 DHE MOTO GP                         ART SPORT 2

Raundi i tetë në Moto GP do të rikthehet pas dy javësh nga gara e kaluar që u zhvillua në Kataluni.

Kësaj radhe, mikpritëse e pilotëve më të mirë në botë do të jetë Çmimi i Madh i Sachsenringut në Gjermani, pistë kjo e përvitshme në kalendarin e Moto GP.

Kualifikimet në Sachsering do të fillojnë nga ora 12:35 dhe do të transmetohen drejtpërdrejt në Art Sport 1 për tri kategoritë, ndërsa gara e Grand Prix të Gjermanisë do të fillojë të dielën në orën 11:00 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në kanalin Art Sport 2.

Fabio Quartararo nga Yamaha është për momentin në vendin e parë duke grumbulluar 115 pikë. Pas tij vjen Johann Zarco me 101 sosh, ndërsa australiani Jack Miller është në shkallën më të ulët të podiumit me 90 pikë të grumbulluara.