Moto GP rikthehet me zhurmë pas një muaji, Çmimi i Madh i Styrias ekskluzivisht në Artmotion - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moto GP rikthehet me zhurmë pas një muaji, Çmimi i Madh i Styrias ekskluzivisht në Artmotion

NULL NULL
nga Engjëll Bërbatovci 07.08.2021 09:00

E SHTUNË
12:35               KUALIFIKIMET MOTO 3, MOTO 2 DHE MOTO GP     ART SPORT 3

E DIEL
11:00                 GARA MOTO 3, MOTO 2 DHE MOTO GP                ART SPORT 3

Pas pushimit prej shtatë javësh, zhurma e motorëve nga Moto GP rikthehet me atraksionin e bukurinë e saj.

Kësaj radhe mikpritëse e pilotëve më të mirë në botë do të jetë Çmimi i Madh i Styrias në Austri, pistë kjo e përvitshme në kalendarin e Moto GP dhe Formula 1.

Kualifikimet në Spielberg do të fillojnë nga ora 12:35 dhe do të transmetohen drejtpërdrejt në Art Sport 3 për tri kategoritë, ndërsa gara e Grand Prix të Styrias do të fillojë të dielën në orën 11:00 dhe transmetohet po ashtu ekskluzivisht në kanalin Art Sport 3.

Fabio Quartararo nga Yamaha është për momentin në vendin e parë duke grumbulluar 156 pikë. Pas tij vjen Johann Zarco me 122 sosh, ndërsa italiani Francesco Bagnaia është në shkallën më të ulët të podiumit me 109 pikë të grumbulluara.