Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot me vranësira, por me temperatura deri në 19 gradë

NULL NULL
19.05.2023 07:08
moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti sot do të jetë kryesisht me vranësira, por dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell.

Sipas njoftimit të këtij institute, temperaturat maksimale do të arrijnë në 19 gradë, përcjell Klankosova.tv.

“Mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohë pas kohëshme me diell. Vranesirat parashihen të sjellin riga shiu,jo në gjithë territorin, por kryesisht në viset e larta, kurse temperaturat parashihen të shenojnë rritje të lehta në vlerat e mesditës”, thuhet tutje në njoftim.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

moti

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.