Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

NULL NULL
25.09.2023 07:17

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara.

“Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius”, thotë Instituti Meteorologjik i Kosovës.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes”.

Temperaturat maksimale do të ngjajnë në Prizren dhe Gjakovë, 22 gradë Celsius, ndërkaq ato minimalet në Dragash, 12 gradë Celsius.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.