Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në katër gradë Celsius - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në katër gradë Celsius

NULL NULL
12.02.2023 06:59

Gjatë së dielës parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik vende-vende parashihet edhe riga shiu dhe fjolla bora.

Në njoftimin e IHMK-së bëhet e ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, përcjell Klankosova.tv

Në mëngjes përrreth relievit malor dhe në rrugët me lagështi do të ketë ngrica, kështu që apelohet te ngasesit e makinave që të kenë kujdes të shtuar në trafik.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.