Moti sot kryesisht i vranët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot kryesisht i vranët

NULL NULL
11.03.2023 07:38
Moti sot

Të shtunën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Në fushat termike parashihet rënie të lehta, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, përcjell Klankosova.tv.

Po ashtu pritet të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s./Klankosova.tv/

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS