Moti sot - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot

NULL NULL
17/01/2020

Në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me ditët e fundit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, cilësia e ajrit gjithashtu mbetet në vlerat e pashëndetshme, kryesisht në orët e mesditës dhe në mbrëmje. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHMK./klankosova.tv/.