Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti për sot: Diell dhe vranësira, era pritet të jetë e fuqishme

NULL NULL
15.04.2023 07:30
moti sot

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet të ketë edhe reshje të pakta lokale shiu.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 17 deri në 52 kilometra në orë.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 17 gradë Celsius. /MeteoKosova

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.