21:59, 22 Shtator 2019

Gjatë pesë ditëve të javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat pasditen e së hënës do të krijojnë kushte për reshje lokale shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Reshje shiu parashihet të ketë edhe ditën e marte dhe të enjte. Temperaturat minimale do të shënojnë rritje krahasuar me minimalet e ditëve të fundit, ndërsa temperaturat maksimale mbeten pothuaj konstante me ditët paraprake.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugu dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Konkurs Pune

Lexo më shumë