Moti në dy ditët e para të dhjetorit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti në dy ditët e para të dhjetorit

NULL NULL
01.12.2021 07:11

Gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Nesër fillon stina e dimrit meteorologjik dhe temperaturat do të shënojnë ulje të ndjeshme, sidomos ato minimalet. Për shkak të kthjellimeve gjatë natës dhe temperaturave të ulëta në orët e para të mëngjesit parashihen ngrica të cilat paraqesin rrezik për drejtuesit e automjeteve por edhe për këmbësorë.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet -5 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes.