7:10, 16 Dhjetor 2019

Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të krijohen kushte për mjegull, kryesisht gjatë orëve të para të ditës dhe gjatë natës.

Të premten ka mundësi të vogla për riga lokale dhe të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

Temperaturat minimale dhe maksimale, për sot dhe nesër, për qendrat kryesore të Kosovës mund t’i shihni më poshtë:

Konkurs Pune

Lexo më shumë