8:18, 12 Shtator 2019

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Konkurs Pune

Lexo më shumë