Mot me vranësira për sot

Mot me vranësira për sot

NULL NULL
2 months më parë

Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht u vranët dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nuk përjashtohen mundësit që të ketë riga të intensitetit të dobët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.