9:54, 26 Maj 2019

Në Kosovë sot do të mbajë mot mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik kjo do të ndodhë pasi vendi do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius”.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në komunikatën e IHMK.

Konkurs Pune

Lexo më shumë