Moska konfirmon se gjatë natës ka goditur me raketa depot me armë të Ukrainës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moska konfirmon se gjatë natës ka goditur me raketa depot me armë të Ukrainës

NULL NULL
18.05.2023 15:33
Raketa

Moska ka konfirmuar se gjatë natës ka kryer një mori sulmesh me raketa në Ukrainë.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se me anë të raketave me precizitet të lartë ka goditur depot me “armë të huaja dhe pajisje”, raporton CNN, transmeton KlanKosova.tv.

“Gjatë natës, Forcat e Armatosura të Federatës Ruse kanë kryer sulme me raketa me rreze të gjata, nga deti dhe ajri, mbi armët e huaja që ka si rezerva armiku. Caku është arritur. Të gjitha objektet e synuara janë goditur”, thuhet në njoftim.

Nga Moska thonë se kanë shkatërruar sasi të mëdha armatimi të Ukrainës me anë të sulmeve raketore.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS