Mosdhënia e ndihmës mjekësore dyshohet se shkaktoi vdekjen e një gruaje në Gjilan - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mosdhënia e ndihmës mjekësore dyshohet se shkaktoi vdekjen e një gruaje në Gjilan

NULL NULL
10.05.2023 10:22
Shiriti i policise

Një person në Gjilan ka raportuar në polici se dyshohet që si pasojë e mosdhënies së shërbimit mjekësor, viktima femër kosovare ka ndërruar jetë.

Bëhet e ditur se në vendngjarje kanë dalë njësitë kompetente policore për trajtim të rastit, ndërsa me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.