Mos i bëni këto gjëra para se të flini - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mos i bëni këto gjëra para se të flini

NULL NULL
27/05/2015

Ju brengoseni se pse ju zë gjumi kur jeni në shkollë, jeni duke lexuar apo jeni duke punuar por a keni ditur që janë disa gjëra të cilat para se të bëni gjumin gjatë natës ju lënë të zgjuar, dhe të nesërmen s’do të mund të përballoni ditën kurrsesi.

Për këtë arsye kemi zgjedhur disa gjëra të cilat sduhet të i bëni asnjëheë para se të flini.

Mos mbani një telefon të mënçur afër vetës.

Mos hani qokollatë të zezë.

Mos i shkruaj shokut a po shoqës tuaj, në telefon.

Mos pini asnjë lloj kafeje, apo çaj të zi.

Mos kontrolloni emailin tuaj të punës apo shkollës.

Mos hani ushqime të shpejta.

Mos pini cigaren.

Mos pini ujë me copëza akulli.

Mos luani në video lojëra.

Mos lëni kafshët tuaja shtëpiake në të njejtin shtrat me ju.

Mos bëni dush.

Mos bëni konflikte apo grindje me familjarët apo dikë në rrethin tuaj.

Të keni kujdes, nëse nuk mund të fleni gjumë të bollshëm ju s’mund të keni një jetë të qetë dhe shëndet të mirë truporë, transmeton Klan Kosova.

 klankosova.tv