Monza e shokon Juventusin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Monza e shokon Juventusin

NULL NULL
29.01.2023 16:59

Monza ka shënuar fitore ndaj Juventusit, me rezultat 2-0, në kuadër të javës së 20-të në Serie A.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Gianluca Caprari, në minutën e 10’, por goli i tij u anulua nga VAR-i.

Nuk vonoi shumë, dhe mysafirët edhe njëherë kaluan në epërsi me Patrick Ciurrian, në minutën e 18’.

Pak para se të përfundonte pjesa e parë, Dany Mota e dyfishoi epërsinë e Monzas.

Në pjesën e dytë, Juventusi tentoi që ta gjejë së paku golin e nderit, por nuk arriti dot.

Kështu Monza pas fitores kalon në pozitën e 11-të me 25 pikë, pas 20 ndeshjeve, teksa Juventusi, në vendin e 13-të me 23 pikë. /Klankosova.tv.