"Monopoly", banorët sfidohen me lojën më të famshme në botë për "sfidën e kapitenit" (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Monopoly”, banorët sfidohen me lojën më të famshme në botë për “sfidën e kapitenit” (VIDEO)

NULL NULL
28.01.2023 18:23

Për sfidën e kapitenit banorët sot duhet të luajnë lojën “Monopoly”, lojë kjo ndër më të famshmet në botë.

Banorët do të ndahen në dy grupe dhe do të luajnë “Monopoly” për një kohë të caktuar, pastaj dy fituesit do të përballen edhe një herë për fund për të fituar sfidën e kapitenit.

“Monopoly” është loja më e famshme në botë. Ajo është lojë për tregti të fortë të pronave, synimi i secilit lojtar është të fitojë sa më shumë prona duke detyruar kundërshtarët të shesin pronat dhe të bankrotojnë. Ai që merr më së shumti prona do të jetë fitues.